top of page

אל-גול והכוהנת הגדולה

אז כפי שסיפרתי לכם, לא מזמן התחלתי להוסיף כוכבים נוספים למפות האסטרולוגיות שאני עושה.


בדר"כ המפה האסטרולוגית מכילה את כוכבי גלגל המזלות ואת כוכבי מערכת השמש שלנו. אבל השמיים הרבה יותר נרחבים מאותה פיסה צרה אשר בדרך כלל מיוחסת לאסטרולוגיה.


את הכוכבים המרוחקים יותר, כוכבי הכיפה הצפונית של השמיים, אפשר להוסיף למפה האישית וכן לתחזית, והם מוסיפים רבדים וסיפורים משמעותיים למתרחש. הכוכבים עצמם הם כוכבי שבת, ולכן מיקומם לעולם אינו משתנה.


יחד עם זאת – במפה האישית של אדם בכל פעם יופיעו במיקום אחר במפה ומכאן יקבלו גוון אחר, וכאשר אותם כוכבי השבת נמצאים בקרבת גורמים אחרים במפה (כמו השמש, הירח, מרקיורי, וונוס ומארס...) – תהיה לכך השפעה רבה.

התוספות האלה, בקריאות המפה האישית, שאני מתנסה בהם בסך הכל רק בשבועות האחרונים, מאוד מאוד משמעותיות ונותנות כיוונים חשובים לתהליכים ארוכי-טווח שאנשים עוברים בחייהם, שיעורים ושערים שהנשמה רצתה לעבור... פרט לכך זה כמובן פותח את הראש והלב לחלקים נוספים ביקום בו אנו חיים ולאופן בו הם משפיעים על המסע האנושי. מי שעשה אצלי קריאה בשבועות האחרונים, כולל אנשים שכבר חוזרים ועושים אצלי שנים מפות ותחזיות, שמחו על התוספת החדשה וסיפרו עד כמה מדויקת הקריאה היתה עבורם.בימים אלה ישנם כמה כוכבים אישיים כוכבי שבת אשר נמצאים בצירופים מעניינים עם כוכבי הלכת במפת השמיים, וחשוב להתוודע אליהם.


בפעם הקודמת כתבתי לכם על החיבור היחודי בין סיריוס לראש הדרקון, ועתה נפנה את מבטינו למפגש המיוחד בין השטן לכוהנת הגדולה...בין כוכבי קבוצת הכוכבים 'פרסאוס' שבשמיים ישנו כוכב בולט במיוחד הנקרא "אל-גול". "השטן". המדע מסביר כי לא מדובר בכוכב אחד בלבד, אלא בשלושה כוכבים הנמצאים בצמידות וסובבים זה את זה. לעתים הם "מכסים" זה על אורו של זה, לעתים אורם חובר יחד, כך שמה שנראה למתבונן בשמיים הוא כוכב מאוד מפתיע ולא עקבי, לעתים בוהק, לעתים עמום יותר. כוכב שאין לצפות מראש את מופעו.


פרסאוס, על שמו נקראת אותה קבוצת כוכבים, היה גיבור מיתולוגי, חציו אל, אשר עבר מסעות והרפתקאות רבים. בדומה להרקולס גם הוא ניצב בפני אתגרים ומבחנים, ואחד מהם היה להתעמת עם שלושת הגורגנות. הגורגנות הן יצורים רעים ומפחידים בדמות נשים עם שיערות-נחשים. כל מי שהתבונן בעיניהן מיד קפא והפך לאבן. שלוש אחיות גרגונות היו, שתיים בנות אלמוות ורק אחת בת תמותה – מדוזה.


פרסאוס נעזר במידע מן האלים אודות מי היא האחות הניתנת להריגה, וגם נעזר במתנה מן האלים – מגן אשר היה מעובד כל-כך טוב עד שהיה למראה. כך כאשר ניצב מול הגרגונות ידע בדיוק אל מי עליו לגשת, והציב בפניה את מגנו. מדוזה התבוננה בעצמה במראה וקפאה לאבן. פרסאוס הסיר את ראשה של מדוזה, מה שגרם לכל צוות האחיות לקרוס, ובכך ניצח את המפלצות. את ראשה של מדוזה לקח עימו להמשך מסעותיו, ובעזרתו ניצח מפלצות אחרות ואנשים רעים – בכך שהציב בפניהם את ראשה של מדוזה הכרות והם הפכו לאבן. הכוכב המשולש "אל-גול" הוא-הוא ראשה של מדוזה בידיו של פרסאוס.עכשיו... כל סיפור מיתולוגי מסתיר בתוכו אמיתות מיוחדות ומשמעותיות לחיינו. הסיפור על פרסאוס והגרגונות יכול אולי להשמע כמו סיפור זוועה שלא היינו רוצים לספר לילדינו, אבל הוא מסתיר בתוכו אמת חשובה ביותר ושטוב ללמוד ממנה.


מעניין מאוד שהמדע מאשר עכשיו כי אותו כוכב אל-גול בקבוצת הכוכבים 'פרסאוס' אשר נחשב לראשה של מדוזה בידו של הגיבור, הוא למעשה קבוצה של שלושה כוכבים (כמו שלושת האחיות הגרגונות).


במסורות אחרות, כמו זו הערבית, פירוש שמו של הכוכב הזה, אשר אינו עיקבי, לעתים מתפרץ בבהירותו ולעתים עמום – הוא "השטן".


ואם מסתכלים מקרוב על הסיפור של פרסאוס ומדוזה מגלים כי הוא מסר על היכולת האנושית להכניע לא משהו חיצוני, אלא את "השטן" או "השד" או "המפלצת" שבתוכנו. ולא רק להכניע את אותה המפלצת, אלא לבודד את מרכיבי הבעיה, לזהות עם איזה חלק ממנה אפשר להתמודד ואיזה חלק המאבק שלנו יהיה חסר תוחלת. לקחת את אותו חלק אשר כן ניתן להתמודדות, חלק קשה יותר ומפלצתי בחיינו, ולהסתכל לו בעיניים עד שהוא קופא על מקומו. ובזכות התהליך המיוחד הזה של פירוק הבעיה, זיהוי הקושי או התכונה הקשה שבתוכנו והתעמתות עימה - לאחר מכן אותו הקושי בדיוק הופך להיות כלי אשר יכול לעזור לנו במקרים אחרים בחיינו.


לדוגמא - יכול להיות שבעבר גילינו כי אנו בעלי נטיות אובססיביות. לא ניסינו לשנות את זה, אלא פשוט הסתכלנו על העובדה הזו. ניסינו לנתח את הבעיה, לפרק אותה לגורמים. גילינו אולי שהאובססיביות היתה יכולה לבוא לידי ביטוי בהפרעות אכילה, תחרותיות, עקשנות שאינה במקומה, מערכות יחסים בעייתיות ועוד.


למעשה הניתוח של הבעיה לגורמים (זיהוי שלושת הגרגונות) כבר היה חלק חשוב בתהליך. יכולנו להתבונן ולראות עם איזה חלק מן הבעיה עלינו למעשה להתעמת. תכונה זו, במקרה זה אובססיה, או נטיה להרס עצמי, או כל דבר שזה לא יהיה, "שטן" זה, אינו באמת ניתן להכנעה. משום שאם נאבק באובססיה באובססיה הרי שהאובססיה מנצחת... אבל אפשר לשקף לעצמינו את הדבר הזה. להתבונן בתכונה זו או גורם זה עד שהוא קופא. כלומר לא שולט בנו יותר. ואז בעתיד לדעת לרתום את האוביססיביות הזו לדברים ומקומות אחרים בחיים שלנו, מקומות חיוביים – כמו למסע הרוחני שלנו, או ליצירת פרויקטים שחשובים לנו, או באהבה לילדים שלנו...

אנחנו לומדים להכיר את הכוח העצום שנמצא בתוכינו, אשר בעבר היה השטן שלנו, ועתה הוא למעשה נקודה של כוח גדול מאוד אשר יכולה לשמש אפילו לטובתינו. בדיוק כפי שראשה של מדוזה שימש את פרסאוס לנצח בשאר מאבקיו...ובכן – אל-גול (השטן, מדוזה) נמצא אצל כל אדם במקום אחר במפה ומספר סיפור עמוק על מלחמותיו וניצחונותיו של אותו אדם.


בשמיים היום, ולמשך כמה חודשים, נפתח חלון קוסמי מיוחד כאשר וסטה – אסטרואידית הנקראית על שמה של אלת הכוהנות ברומא – נמצאת בקרבת אל-גול. וסטה מטילה אור עדין על אותו חלק בתוכינו אשר בדר"כ לא אוהב לצאת לאור. מפגש מיוחד זה בין השטן לבין הכוהנת הגדולה מאפשר לנו למצוא את אותה "שריטה" או "שטן" שבתוכנו, ולזהות אותו בעדינות יחסית.


זהו זמן חשוב של זיהוי, התבוננות, התגברות על פחדים ושדים פנימיים והעצמת המסע הרוחני שלנו בעזרת ההתבוננות באותם שדים, ניתוחם לגורמים, הבנתם ועל ידי כך נטרול העוצמה שבהם.


מאוחר יותר נגלה כי וסטה מאפשרת לנו לא רק לזהות ולהתגבר על הקושי שלנו, אלא אפילו ללמוד לרתום את השיעור שלמדנו ואת הכוח ואת הפוטנציאל הטמון באותו הקושי.


כי באופן מעניין בכל קושי ישנה גם עוצמה רבה היכולה לשמש אותנו באופן חיובי בהמשך דרכינו... והאנרגיה הרבה שמשתחררת בימים אלה כאשר מזהים את הקושי, יכולה לשמש אותנו בדרכים אחרות – והפעם לכיוון המסע הרוחני שלנו.

Comments


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page