top of page

מרקיורי בנסיגה - הזדמנות להתפתחות

עודכן: 9 ביוני 2021

הנה זה שוב קורה... מרקיורי, כוכב התקשורת, נכנס למסלול הפוך שנקרא גם "נסיגה". והפעם עד ה 22.6.

אנחנו כבר מכירים את זה די טוב: כל מה שקשור למחשבים משתבש ונופל, קשה לנו להסביר את עצמינו, יש יותר מריבות וגם מה שקשור למסחר ויחסי ציבור לא הולך כל כך טוב...


איך זה קורה, כיצד משפיע עלינו, והאם ניתן לעבור ולגדול דרך זה?


נסיגתו של מרקיורי היא עניין שגרתי למדי. אחת ל 3 חודשים מרקיורי נכנס למצב בו, כפי שזה נראה לנו מכדור הארץ, הוא הולך "נגד התנועה". אחורנית. הנסיגה נמשכת לרוב 3 שבועות וההשפעה – כמו שאמרתי – מורגשת.


כיצד משפיעה נסיגת מרקיורי?

הרבה פעמים שמעתי על אסטרולוגים שממליצים בחומרה לא לחתום על חוזים ולא להתחיל בדברים חדשים כאשר מרקיורי נמצא בנסיגה, אבל האמת היא שנסיגתו של מרקיורי היא הרבה פחות נוראית ממה שאנחנו חושבים, ולמעשה – היא אפילו מהווה חלון הזדמנויות מצוין להתפתחות.

מי שעושה את עבודת ההתפתחות המתאימה בכמה תקופות נסיגה שכאלו, יפסיק להרגיש עם הזמן את ההשפעה המקשה של מרקיורי וחייו ומחשבו יזרמו יפה גם בתקופות בהם מסלולו של הכוכב החמקמק והמהיר הזה נראה לנו הפוך.


מי הוא מרקיורי?מרקיורי, במיתולוגיה הרומית, היה שליח האלים – צעיר ובעל קסדה מכונפת וסנדלים מכונפות. משימתו של מרקיורי היתה להעביר את המסרים בין האלים ובתוקף כך יכול היה להיכנס ולצאת ממחוזות שאף אל אחר לא הורשה להיכנס אליהם ולצאת בחיים, כמו, למשל – ממלכת השאול של פלוטו.

מרקיורי נחשב היה לסוחר ממולח, איש משא ומתן, חלקלק וזריז.


הכוכב מרקיורי, הלוא הוא כוכב חמה, הוא הכוכב הקרוב ביותר אל השמש. בשל כך מסלולו הוא המהיר ביותר ולעתים קרובות לא רואים אותו כלל (משום שהוא קרוב מדי אל השמש, ובאורה לא ניתן לראות אותו). תכונות אלו של הכוכב מוסיפות לאופיו של האל את נושא הזריזות והחמקמקות. במקומות מסוימים נחשב מרקיורי גם פטרון הגנבים – בשל זריזותו ובשל העובדה שלא תמיד ניתן לראות אותו. וכאשר הוא כן צץ לעתים זה יהיה בשעות הערב, לעתים בבוקר לפני הזריחה – תמיד ניתן לראות אותו זמן קצר בלבד ואז הוא שוקע או נעלם עם אור היום, שוב – בגלל קרבתו לשמש.


מה זו נסיגה?


בשל התנועה המהירה של מרקיורי, אשר כמובן תמיד הולך לכיוון אחד, במסלולו סביב השמש, ולא באמת עושה מסלול הפוך, לנו נראה מכדור הארץ כי לעתים מסלולו של מרקיורי מנוגד לתנועה הרגילה. זה לא באמת כיוון התנועה שלו משתנה, אלא מדובר בפרקים בהם הוא עושה את תנועתו בין כדור הארץ לבין השמש (ואם קשה להבין זאת – הדרך הטובה ביותר היא להציב 3 תפוזים על שולחן ולשחק עימם: האחד במרכז יהיה השמש, השני מרקיורי אשר מסתובב מהר סביב השמש והשלישי כדור הארץ. עכשיו שימו לב בהדגמה כיצד נראה לעתים שמרקיורי משתנה את מסלולו למשקיף מכדור הארץ, למרות שבאמת אינו עושה כך!


מבחינה אסטרולוגית מסלולו של מרקיורי נגד הכיוון הרגיל משבש את כל מה שמרקיורי אחראי עליו – החשיבה, התקשורת, העברת המסרים. בעבר מרקיורי שיבש את תנועת הרכבות והתמצאותן של יוני הדואר. היום הוא מפיל לנו מחשבים וגורם לקריסות במערכות התקשורת המתקדמות...


אסטרולוגיה והתפתחות

כל השפעה אסטרולוגית היא השפעה שאפשר ללמוד ממנה, להתפתח ממנה ולהתגבר עליה בעזרת הידיעה הנכונה.

מרקיורי, משום שהוא כוכב כל כך קטן, זריז, קליל וחולף – הוא דווקא אחד הכוכבים אשר קל ביותר להתגבר על השפעותיו המשבשות (נסו, למשל, להתגבר על השפעותיו המקשות של פלוטו וראו כי מדובר במסע חיים ארוך!). את מרקיורי אפשר "לנצח" תוך 2-3 תקופות נסיגה בלבד. התמודדות נכונה עם הנסיגה תביא לכך שבפעמים הבאות שבהן תהיה נסיגה, ההשפעה הכוכבית עלינו כבר לא תהיה כל כך חזקה, אם בכלל. ממש כמו חיסון אשר מונע את הישנות המחלה.


אז איך מתגברים על נסיגתו של מרקיורי ויוצרים חיסון פלא לקראת הנסיגות הבאות?

על נסיגתו של מרקיורי מתגברים בעזרת הרבה סבלנות ואורך רוח. בדרך כלל החשיבה והתקשורת הם הדברים אשר המהירים ביותר. השכל שלנו אמור להיות מדויק וזריז. בזמן הנסיגה יהיה עלינו להבין כי האפיק הזה חסום או משובש. יהיה עלינו לקבל בהבנה כי כל מה שאנו אומרים עשוי לצאת לא מדויק. יהיה עלינו לקחת יותר זמן להקשיב טוב לאחר, להסביר טוב יותר את עצמינו. עלינו ללמוד לעשות את ההיערכות המתאימה על מנת לא להפגע מנפילות מחשבים, וכאשר זה קורה – לא להתעצבן. להיעזר בסבלנות, לעשות את ההתמודדות הלוגיסטית הדרושה. להביא בחשבון את הזמן הרב שיהיה עלינו להשקיע.


אם אנחנו לוקחים את הכל בחשבון, מביאים בחשבון את ההתמודדות, את הטיפול בבעיות, אם אנו לא מצפים שהדברים ילכו חלק ולא מתרעמים כאשר אכן כך הוא – נגלה שארגון טוב יכול לעזור לנו להתמודד עם הרבה בעיות, שטיפול נכון ברגשות העולים בנו יכול לעזור לנו להתמודד. נגלה למעשה שישנם עוד אפיקים פרט למחשבה, לדיבור ולהעברת המידע, הבאים לעזרתו בזמן הזה.

זוהי עבודה של מודעות ושל סבלנות. הבנת הערוץ שאינו עובד וטיפול בו באפיקים חלופיים.


לאחר כמה תקופות כאלו בהן נפילות מחשבים ואי הבנות יעוררו חיוך מבין וסלחני על שפתינו – נגלה כי למעשה הצלחנו ללמוד את שיעורו של מרקיורי.


אם עשינו נכון את עבודת ההתפתחות, ההאטה וההתארגנות נגלה אט אט כי תקופות נסיגותיו פחות ופחות משפיעות על חיינו... וגם אם כן – נראה כי מדובר בזוטות קטנות עימן אנו כבר יודעים להתמודד...


ואגב – לכל כוכב יש תקופת נסיגה ומסלול להתפתחות אשר אפשר לעבור עימה...

Comments


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page