top of page

שני ליקויי ירח וליקוי חמה משמעותי

עודכן: 10 בדצמ׳ 2020

או: מה זה היה? לא יודעת... אבל הנה בא עוד אחד...

כאשר הכנתי את התחזית השנתית לשנת 2020 ראיתי שאנחנו עומדים לפני שנה שלא היתה כדוגמתה מבחינה אסטרולוגית. שנה שהחלה בדיוק בין שני ליקויים (ליקוי ירח וליקוי חמה) וכוללת צמידות נדירה ביותר של שלוש פלנטות, אשר שתיים מהן כאשר נצמדו בעבר כבר שינו את פני ההיסטוריה. (סאטורן ופלוטו נצמדים כל 36 שנים בערך וזה היה בעת פרוץ מלחמת העולם הראשונה, קום המדינה ולידת האינטרנט והטלפון הסלולארי).

ואילו עכשיו, כאשר התבוננתי על האסטרולוגיה של הזמן הקרוב, שוב נפערו עיני בתדהמה, לסתי נשמטה ומפי נפלטו המילים הבאות: "הו לא !! עוד אחד ?????".

כי לא רק שהצמידות בין פלוטו, סאטורן ויופיטר עוד ממשיכה, אלא שאנו עומדים עתה בפתחה של עונת ליקויים שעוד לא נראתה כמוה – לא רק שני ליקויים עוקבים כמו בדר"כ – אלא שלושה ליקויים בזה אחר זה !!

ליקוי ירח ב 5.6, ליקוי חמה ב 21.6 וליקוי ירח נוסף ב 5.7. וליקוי החמה שבדיוק במרכז ה"סנדביץ'" הזה מתרחש ביום מאוד מאוד מיוחד – "יום שמש": היום הארוך בשנה, יום שהוא שער קוסמי מיוחד בפני עצמו.


איפה להתחיל בכלל להסביר תופעה כזו?

נתחיל בזה שישנו סנכרון לא יאומן בין לוחות השנה השונים בכל שנת 2020. הלוח הטבעי של ארבע עונות השנה שחגיו המרכזיים הם ימי השוויון וההיפוך (היום הקצר והארוך בשנה ושני ימי השוויון, אשר גם משרים על תחילת העונות השונות), הלוח הטבעי של הירח (עם מחזוריות הירח וליקויי השמש והחמה), הלוח הלועזי והלוח העברי. וזה כבר מאוד מיוחד ויוצא דופן.

שנת 2020 הלועזית נפתחה בין שני ליקויים. ה lock down העולמי החל בדיוק בזמן יום השוויון האביבי, בו בבת אחת האנשים בכל העולם חוו דבר דומה כפי שעוד לא היה בהיסטוריה, והפלנטה שלנו חוותה שקט שלא היה כמותו עוד מזמן המהפכה התעשייתית. היום בעל התאריך המיוחד שכל העולם הפנה אליו עיניו, ה 4.4.2020 (4, 4, 4) היה בדיוק גם "שבת הגדולה" – השבת המיוחדת שלפני פסח על פי לוח השנה העברי.

ככל שאנו מתרחקים מיום השוויון המצב בעולם הופך להיות קיצוני יותר מבחינת הטבע: חצי כדור הארץ הצפוני והחצי הדרומי מתחילים לחוות שעות אור מהופכות ואקלים שונה בצורה קיצונית. הקצוות הם הקיצוניים ביותר, כאשר בשיא הקיץ יש בקטבים רק אור, ובשיא החורף – רק חושך.

ועתה, כאשר אנו "נודדים" לקראת יום הקיצון הקייצי, היום הארוך בשנה (21.6), גם האחווה בעולם והאחדות סביב הסגר משתנה, ומדינות שונות מתחילות לחוות באופן אחר את ה lock down והשלכותיו. חלק מן המדינות כבר משתחררות מן הסגר, כמונו, חלק עוד נמצאות בעיצומו. חלק סופגות יחסית את ההלם הכלכלי, חלק נפגעות הרבה יותר. זמן האחדות הפסטוראלי מאחורינו, ועתה השונות מתחילה לבצבץ, יחד עם מתח קיצוני אשר שונות זו יכולה ליצור והדיסונאנס ביםן הקצבים השונים והמצבים השונים בארצות השונות. שיאה של קיצוניות זו יגיע ביום הארוך בשנה – ה 21.6, יום הקיצון/ההיפוך הקייצי.

והנה עכשיו, בדיוק ביום ההיפוך הקייצי, היום הארוך בשנה, שנקרא ה Solstice – (יום היפוך השמש, Sol = שמש), עומד להיות ליקוי חמה.

כאשר ערכתי את התחזית של 2020 כבר ראיתי את התופעה המדהימה הזו, אשר קוראת אחת ל 180 שנים, הצירוף בו ליקוי חמה מתרחש ביום הארוך בשנה, "יום השמש". ואז קישרתי את זה לזמן יציאתו החוצה של ההשפעה החזקה אשר נכנסה לכדור הארץ ביום הקצר בשנה, ה 21.12, כמה ימים לפני תחילת 2020.

היום הקצר בשנה (21.12) הוא יום כניסתה של אנרגיה חדשה לכדור הארץ, ואילו ה 21.6 הוא זמן ההבשלה של מה שנכנס חצי שנה לאחר מכן, קצת כמו מולד ירח וירח מלא, אבל בקנה מידה גדול יותר.

אולם כאן קורה משהו מיוחד, אחר ונוסף. לפי התחזית שלי עצמי סוף עונת הליקויים אשר תחול ב 5.7, תבשר גם את השחרור מ"מכת הקורונה". ואני עדיין עומדת במילתי. נראה שהקורונה מתחילה להתפנות מחיינו בקצב הולך וגובר. אולם ממה שנראה עכשיו גל חדש עומד בפנינו. קצת כמו בסרט שבו כולם מסתכלים על הדינוזאור העצום, אבל מאחוריהם עומדת... האמא של הדינוזאור !

מהו אותו גל חדש? לצערי עוד אין לי תשובה על כך. האם גל חדש של קורונה או מחלה אחרת? סביר להניח שלא, משום שפלוטו (אחד הכוכבים המשפיעים עלינו עתה) הוא כוכב של מפגש עם הלא נודע, ואת הקורונה וה lockdown אנחנו כבר מכירים... כך שמה שיגיע יהיה הפתעה. יבוא מזווית אחרת ויתן לנו אתגר מסוג חדש.


האם אני פאסימית? האם עלינו להתכונן למכה הבאה?

פאסימית? לעולם לא !! אני בכלל חושבת שכל מה שהכוכבים מביאים לנו הוא חיובי ומיטיב ואמור לשים את בני האדם על הדרך הנכונה שלהם. אבל יתכן מאוד שלמרות ההפסקה הגדולה שעברנו, אולי עדיין לא הפנמנו ולא למדנו את השיעור שהיינו אמורים לעשות? אולי עוד לא עשינו את קפיצת הדרך הדרושה? ולכן מגיעה אלינו עוד הזדמנות.

זמן ליקויי הירח והחמה הקרבים הם זמן של מפגשים עם מימדים בוהים וזמן לעשות את פריצות הדרך שעוד לא עשינו ולא העזנו לעשות. כמו תמיד – הכל כתוב והרשות נתונה. וראשית הרשות נתונה בידינו לעשות צעדי התפתחות משמעותיים מבלי שהחיים/העולם יבואו ויזעזעו אותך עד שלא תהיה לנו ברירה לעשות אותם... וזה מה שנדרש מאיתנו עכשיו – כל אחד בפני עצמו, והמין האנושי כולו כיחידה.


כאשר הקורונה יוצאת ודברים מתחילים להשחרר אנחנו גם עלולים לאבד באופן מואץ את כל המתנות שבאו איתה: היציאה מן המרוץ, ההפסקה של הרכישה הכפייתית, החשיבה המחודשת על יעודנו, השלווה שלנו, הניקיון על הפלנטה, השקט, הירידה בזיהום האוויר,הניקיון של המים, האוויר הנקי, החזרה של החיות אל הטבע ואל חיינו, חזרה אל משפחתיות טבעית, הערכה לחברות אמיתית ולאהבה.


קפיצת המדרגה הבאה תהיה, לאחר שטעמנו את טעמו של השקט והטבע והדיוק, וראינו שאנחנו יכולים בלי הרבה דברים שפעם אפיינו אותנו אבל למעשה הזיקו לאמא אדמה, שנבחר בכך בעצמינו!!! וזו ההזדמנות הגדולה שעומדת בפנינו בכל התקופה הקרובה, ובעיקר בעונת הליקויים הקרובה, בין ה 5.6 ל 5.7 ועם השיא של ליקוי החמה ב 21.6.


אני מאמינה שעוד אכתוב וארחיב על התקופה המיוחדת הזו בזמן הקרוב. מוזמנים גם לכתוב לי שאלות בנושא...

Comments


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page