top of page

יום ההיפוך החורפי- היום הקצר בשנה ושער אנרגטי לידע חדש


ה 21.12 הוא יום ההפוך החורפי. זהו היום הקצר ביותר בשנה, שבו שעות החושך הן הרבות ביותר, וגם היום בו הגלגל מתחיל להתהפך וממנו ואילך כל יום יהיה מעט ארוך מקודמו, ושלטון האור יחזור אל העולם.

על פי האסטרולוגיה ישנם ארבעה שערים קוסמיים חשובים. שערים אלו קשורים במסעו של כדור הארץ סביב השמש, ואלו הן נקודות הציון של ימי השיוויון האביבי והסתווי, וימי ההיפוך של הקיץ והחורף. אלו הם הימים הרשמיים של תחילת ארבעת העונות, וימים של כניסת אנרגיה חזקה ואפשרויות מיוחדות אל כדור הארץ.

מבין ארבעת השערים הקוסמיים, יום ההיפוך החורפי הוא המיוחד ביותר, ולא סתם נקבעו בו חגים חשובים. הנוצרים חוגגים בו את חג המולד, היהודים את חג האור – חנוכה. אולם חגים אלה מקורם בחגים הרבה יותר קדומים, בהם בני האדם היו קשובים לתנועתה של האדמה.

למעשה ה 21.12 היא נקודת הקיצון שבה השמש נמצאת במיקום הכי דרומי בו היא יכולה להיות. בחצי ההמיספירה הדרומית הקיץ שולט ואילו בחצי הכדור הצפוני החושך בשיאו. וככל שמצפינים – כך שעות החושך רבות יותר.

לכל אחד מן השערים הקוסמיים מהות ויחודיות משלו. מהותו של יום ההיפוך החורפי הוא יום כניסתו של ידע חדש אל כדור הארץ. למעשה ביום הזה אנו קובעים אם השנה אשר תמשיך תחזור על קודמתה, או שנצליח בזמן המיוחד הזה לחבור לידע חדש אשר מגיע אלינו מן היקום, על מנת שנוכל בשאר חודשי השנה לעבור מסלול של התעלות גדילה וצמיחה – ולא מסלול של חזרתיות ומיחזור העבר.

כמו כן, כמובן שזמן מיוחד זה, היום הקצר בשנה, הוא זמן להגברת האור בחיינו שלנו, זמן של מציאת אופטימיות ונקודות של אור, וזמן של חיבור לכל הדברים הטובים אשר מעתה רק ילכו ויגדלו בחיינו. יחד עם בני האדם הטבע כולו יכול עתה להתעורר מחדש לחיים, ושעות האור יכולות לשוב ולהתארך...


השנה בצירוף מקרים יחודי ביותר בדיוק בנקודת ההיפוך, ב 21.12, תתרחש הצמידות המוחלטת של יופיטר וסאטורן, אשר יראו בערב ה 21.12 ככוב אחד זוהר בשמים.

בעברית כוכבים אלה נראים צדק ושבתאי.


הצמידות בין צדק לשבתאי מהווה שער קוסמי נוסף בפני עצמו. למעשה זוהי "נשיקת פרידה" בין שני הכוכבים המנוגדים האלה אשר היו קרובים והלכו והתקרבו זה אל זה במשך שנה שלמה ויצרו (יחד עם פלוטו אשר נמצא ביניהם אך אינו נראה) את כל שנת 2020 המטורפת, בה ראינו את העירוב של שני כוכבים אלה.


שבתאי/סאטורן מדבר על המחסומים והקושי, וצדק/יופיטר על השחרור והחופש. סאטורן מגביל כל דבר שבסביבתו, ויופיטר מעצים כל דבר. השניים התערבבו זה בזה, כאשר חווינו מחסומים עוצמתיים והפסקה גדולה בכל השנה הזו. בהחלט זו היתה שנת שביתה וקיצוניות. ובאופן מעניין הסגר והצמצום הביאו אותנו גם להרבה מאוד חופש ולחידוש.


הנשיקה בין צדק לשבתאי שמתרחש ביום הקצר השנה תביא לנו אור חדש והבנות חדשות לגבי האופן בו אנו יכולים להיות באמת חופשיים ממגבלות (סדק=חופש, סאטורן=מגבלות), וכיצד אנו יכולים לבנות ממסדים חדשים במקום אלו שכבר אינם רלוונטיים. בחיינו ובעולם. (סאטורן = ממסדים, יופיטר=חדש). נשיקה זו גם מסמנת את תחילתו של הסוף המיוחל - סוף שנת הצימצומים והאתגרים המטורפים שחווינו.


שנת 2021 תהיה בעלת אופי שונה לגמרי - ועל כך אספר בהרחבה בקרוב בתחזית השנתית...


סאטורן ויופיטר לפני כמה ימים, קרובים קרובים ומחכים למפגש:
Comments


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page