יום ההיפוך החורפי- היום הקצר בשנה ושער אנרגטי לידע חדש


ה 21.12 הוא יום ההפוך החורפי. הוא היום הקצר ביותר בשנה, שבו שעות החושך הן הרבות ביותר, וגם היום בו הגלגל מתחיל להתהפך וממנו ואילך כל יום יהיה מעט ארוך מקודמו, ושלטון האור יחזור אל העולם.

על פי האסטרולוגיה ישנם ארבעה שערים קוסמיים חשובים. שערים אלו קשורים במסעו של כדור הארץ סביב השמש, ואלו הן נקודות הציון של ימי השיוויון האביבי והסתווי, וימי ההיפוך של הקיץ והחורף. אלו הם הימים הרשמיים של תחילת ארבעת העונות, וימים של כניסת אנרגיה חזקה ואפשרויות מיוחדות אל כדור הארץ.

מבין ארבעת השערים הקוסמיים, יום ההיפוך החורפי הוא המיוחד ביותר, ולא סתם נקבעו בו חגים חשובים. הנוצרים חוגגים בו את חג המולד, היהודים את חג האור – חנוכה. אולם חגים אלה מקורם בחגים הרבה יותר קדומים, בהם בני האדם היו קשובים לתנועתה של האדמה.

למעשה ה 21.12 היא נקודת הקיצון שבה השמש נמצאת במיקום הכי דרומי בו היא יכולה להיות. בחצי ההמיספירה הדרומית הקיץ שולט ואילו בחצי הכדור הצפוני החושך בשיאו. וככל שמצפינים – כך שעות החושך רבות יותר.

לכל אחד מן השערים הקוסמיים מהות ויחודיות משלו. מהותו של יום ההיפוך החורפי הוא יום כניסתו של ידע חדש אל כדור הארץ. למעשה ביום הזה אנו קובעים אם השנה אשר תמשיך תחזור על קודמתה, או שנצליח בזמן המיוחד הזה לחבור לידע חדש אשר מגיע אלינו מן היקום, על מנת שנוכל בשאר חודשי השנה לעבור מסלול של התעלות גדילה וצמיחה – ולא מסלול של חזרתיות ומיחזור העבר.

כמו כן, כמובן שזמן מיוחד זה, היום הקצר בשנה, הוא זמן להגברת האור בחיינו שלנו, זמן של מציאת אופטימיות ונקודות של אור, וזמן של חיבור לכל הדברים הטובים אשר מעתה רק ילכו ויגדלו בחיינו. יחד עם בני האדם הטבע כולו יכול עתה להתעורר מחדש לחיים, ושעות האור יכולות לשוב ולהתארך...

© 2000 - 2020 קרני צור

כל הציורים באתר מן הקלפים האסטרולוגיים של קרני צור. ציורים: מאיה טובי-רווה