top of page

סיפור תחילתה של האסטרולוגיה החדשה...

עודכן: 27 בנוב׳ 2018


בשנת 2011 התחלתי להתוודע לתופעה...


חבר, שגם מבין בכוכבים (מן הזווית האסטרונומית) שאל אותי שאלה פשוטה: "קרני, איך זה יכול להיות שאת כותבת בתחזית שלך שיופיטר נמצא בשור, אבל בעצם כשמסתכלים בשמיים הוא נמצא במזל טלה???"


עד כמה שאני יודעת הרבה מאוד מן האנשים שקוראים את התחזית האסטרולוגית, ולעתים אפילו האסטרולוגים עצמם, אינם נוהגים לצפות בשמיים ולראות את הכוכבים והמזלות. מרבית הקוראים את התחזית אינם יודעים אפילו כי המזלות אינם סתם דבר "תיאורטי", אלא כוכבים של ממש, אשר אפשר לראות בצורה ברורה בשמי הלילה, לזהות ולעקוב אחר תנועתם.


מי שמבין מעט באסטרונומיה יכול בקלות לזהות את קונסטלציות הכוכבים וגם לראות בעין בלתי מזויינת היכן נמצאים כוכבי הלכת השונים. והרי זהו ה"משחק" של האסטרולוגיה – מיקומם של כוכבי הלכת השונים על גבי הגלגל האסטרולוגי, מיקום שמשתנה כל הזמן בריקוד שמיימי מופלא, ריקוד אשר משפיע על חיינו עלי אדמות.

לדוגמא – נכון לתקופה זו של השנה אפשר לראות בשעות הערב בבירור בשמיים את המזלות מאזניים, עקרב וקשת. עם חלוף אשמורות הלילה כולם נעים לאט על מסלול השקיעה ומפנים את מקומם לגדי, דלי ודגים...


באותו יום, לפני שנים, כשחברי העיר לי על חוסר ההתאמה בין האלמנכים עימם עובדים האסטרולוגים לבין מצב השמיים האמיתי – פשוט התעלמתי... אני חושבת שלא ממש ידעתי מה לעשות עם זה. בטח אמרתי משהו כמו "טוב, זה לא ממש משנה" או משהו כזה ותייקתי את זה בתיקיית ה"תעלומות" שבמוחי.


אבל לאט לאט השאלה הזו שבה להדהד בתוכי. בעקבות שיחות עם קהילה בינלאומית אשר מתעניינת באסטרולוגיה החלה לצוץ שוב השאלה הבוערת – אבל יש חוסר התאמה בין מה שהאסטרולוגים כותבים לבין מה שאכן מופיע בשמיים!! ואי אפשר היה להתעלם מזה יותר...


כך, למשל, בשמי הלילה של אותו הזמן, אפשר היה לראות בבירור את סאטורן נמצא ליד ספיקא, אחד הכוכבים הבולטים של מזל בתולה. אבל... כל הלוחות האסטרולוגיים והמפות המתקדמות ביותר של אסטרולוגיה אומרים שסאטורן נמצא במזל מאזניים ועוד מעט עובר לעקרב... אז מה קורה כאן?


לאחר בירור מעמיק ביותר מסתבר שאכן יש חוסר התאמה בין המפות עימם עובדים האסטרולוגים לבין מצב השמיים האמיתי.


אקצר מעט את התהליך שמתאר כיצד יצאתי למסע בילוש ואתמקד במה שגיליתי –


כיום כל החישובים עימם עובדים האסטרולוגים בעולם המערבי, כולל תוכנות המחשב המתקדמות מאוד, מסתמכות על חישובים שנעשו לפני מאות שנים (הרבה מאוד מאות שנים!). למעשה – מחקרי העלה כי מפת השמיים עימה עובדים האסטרולוגיים רלוונטית ל... שנת 288 לספירה!!! אלוהים אדירים!!!


האסטרולוגים של העבר, בתקופה זו, קיבעו את האסטרולוגיה והפכו אותה ל"מדע". הם לקחו את החישובים שלהם, שחשבו שהם נכונים אבסולוטית ואינם משתנים, שמו אותם על הנייר, לוחות אלו (הנקראים "אלמנכים") עברו בירושה מדור לדור, ומשום מה מעולם, במשך למעלה מ 1700 שנים, אף אחד לא פיקפק באמיתותם!!


משהו יותר חמור מזה קרה – האסטרולוגים החלו להסתמך על הדפים הכתובים, ושכחו מאותו רגע ואילך להסתכל בשמיים!


אם רק היו מסתכלים בשמיים ודאי היו רואים כי התבנית האסטרולוגית אינה לוקחת בחשבון עובדה מאוד חשובה – ישנו מחוג נוסף, איטי ביותר, שלא הובא בחשבון בחישוביהם של הרומאים אשר קיבעו את האסטרולוגיה. מחוג זה גורם לכך שבכל שנה ישנה סטייה קטנה של כמה שניות בגלגל האסטרולוגי. עוד כמה שניות, ועוד כמה שניות... ולמעשה הגלגל האסטרולוגי "נשמט" אחורנית במעלה אחת (מתוף 360 מעלות) מדי 72 שנים. ואולי כן שמו לב לשטייה הזו אבל אמרו "נו, טוב, מה זו כבר מעלה אחת כל 72 שנים – נתעלם... כל כך נוח לעבוד עם החישובים הרומיים המסודרים!" או: "72 שנים... נו, טוב... הבן שלי כבר ידאג לזה".

אבל המעלות האלה הולכות ומצטברות.


היום המצב הוא שישנה סטייה של 25 מעלות שלמות בין מפות האסטרולוגים לבין מצב השמיים האמיתי. ו 25 מעלות, מתוך גלגל של 360 מעלות, פירושו – כמעט מזל שלם של פער (מזל הוא 30 מעלות)!!


או. קיי – מה זה אומר לגבינו?


המזל האסטרולוגי שלנו נקבע על פי מיקומה של השמש בעת לידתנו. זה לא אמור להיות משהו "תיאורטי", אלא מצב אסטרונומי. ועל פי האסטרולוגיה המזל שבו נמצאה השמש בעת הלידה קובעת הרבה מאוד מאופי האדם, הרצונות המניעים אותו, הליבה הפנימית של חייו ועוד.


אבל...


ברגע הלידה שלך, רוב הסיכויים הם שהשמש בעצם לא היתה במזל שעד עכשיו אמרו לך שהוא המזל שלך! וזה בגלל אותה הסטייה...


אלא אם נולדת בחמשת הימים האחרונים של המזל שלך, מרבית הסיכויים שהשמש בעת לידתך היתה במזל שקודם למזל שלך! (זוכרים שהסטייה מדברת על כך שהגלגל "נשמט אחורנית"?)


מה? אז המזל האסטרולוגי שלי משתנה??


בשלב הזה רוב האנשים הולכים לחישובים האישיים – אז מה המזל שלי שונה? והמזל של הבת שלי? ובן הזוג שלי??? לא יכול להיות! אז למה עד עכשיו ממש הרגשתי כמו המזל הקודם שלי???

ויש כאלה שמשמיעים אנחת רווחה גדולה ביותר: "אה!! עכשיו הדברים מסתדרים".


ויש את אלה (כמוני) שנשארו במזל הקודם שלהם ואומרים – "טוב, מה אכפת לי? אני נשארתי תאומים!"

אבל האמת שאולי המזל שלהם נשאר אותו הדבר, אבל מה עם האופק? ומה עם הירח? למעשה על פי מפת השמיים המעודכנת כל המפה האסטרולוגית שלנו משתנה!!!


והאמת – שהתמונה הרבה יותר רחבה מזה, ואם נתקע באישיות האישית שלנו, נאבד את התמונה הגדולה. התמונה הגדולה מספרת על כך שהעידן האסטרולוגי משתנה... שכל המזלות האסטרולוגיים הם פשוט כבר לא אותו הדבר!!! שאנשים כבר לא סומכים על חישובים של פעם פשוט כי "ככה אמרו" – אלא מסוגלים להסתכל בעצמם לשמיים ולבדוק את הנתונים כמו שהם באמת!!!


נפתחת כאן אפשרות לאסטרולוגיה חדשה ומעודכנת, אשר מביאה בחשבון את מצב הכוכבים בשמיים, ולא חישובים ארכאיים מלפני כמעט 2000 שנים... ו... כן! יש לנו מזל אסטרולוגי חדש. מרחב, ליתר דיוק. ואסטרולוגיה חדשה לגמרי... מעודכנת לעידן בו אנו חיים.מהרבה בחינות...


ובינתיים – מוזמנים לצאת ולבדוק את השמיים!!!

Comments


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page