עונת הליקויים: ליקוי חמה ב 2/7 וליקוי ירח ב 16/7

המפה של הזמן הזה מאוד לא פשוטה, כפי שאפשר לראות בפוליטיקה, בעולם ובחיינו שלנו – תקופה של מתחים, לחצים ומלחמתיות. תקופה בה צריך לעזוב מאחור דברים שקשורים לעבר (כולל דפוסי התנהגות שלנו עצמינו), ולנתב דרכים חדשות אל עבר העתיד... אבל זה לא פשוט כשהעבר בא ותופס אותנו ברגל...

העומס שאנו כולנו מרגישים לא נובע רק מסוף השנה והעומס הרב שמגיע איתו... מדובר בהחלט בתקופה קיצונית ומתאגרת.


רק לפני כמה ימים היה היום הארוך בשנה – יום מיוחד של נקיון ושינוי, נקודת קיצון בלוח השנה האסטרולוגי, וכבר אנו ניצבים בפני תקופה קיצונית נוספת – תקופה של שני ליקויים – ליקוי חמה וליקוי ירח שיתרחשו בהפרש של שבועיים זה מזה.


ולא רק זה, אלא שבימים אלה ישנה ישורת משושה (!!!) בין סאטורן ופלוטו, כדור הארץ, מארס, השמש וראש הדרקון – נקודת הליקויים של המפה. כך שליקוי החמה הקרב מתרחש כאשר הוא לוקה בדיוק על הישורת הנדירה והמיוחדת הזו ומעורר תהליכים לא פשוטים, אך בסופו של דבר חיוביים.עכשיו אתחיל להסביר...


עונת הליקויים: 2.7 עד 16.7

פעמיים בשנה יש את מה שנקרא "עונת הליקויים". בזמנים אלה – שקורים בערך בהפרש של חצי שנה זה מזה, כדור הארץ, השמש והירח נמצאים בישורת, כמו בשולחן ביליארד, ואז הם לוקים אחד את השני. ליקוי ירח קורה בליל ירח מלא – כאשר כדור הארץ מתייצב בין השמש לירח וצילו של כדור הארץ מכסה את הירח, ואילו ליקוי חמה מתרחש בראש חודש ירחי, כאשר אנו רואים את הירח חולף על פני השמש ומסתיר אותה. לפעמים בעונת הליקויים ישנם ליקויים נוסף של כוכבי לכת שמגיעים אל אותו שולחן הביליארד אולם אלו נדירים הרבה יותר.


בכל שנה עונת הליקויים נסוגה בחודש (למשל שנה שעברה הליקויים חלו ביולי ובינואר והשנה ביוני ובדצמבר), וקורית כל פעם במרחב אסטרולוגי אחר. וגם לכך, כמובן, יש משמעות רבה.


היכן וכיצד אפשר יהיה לצפות בליקויים הפעם?

הליקוי הראשון של העונה יהיה ליקוי חמה ב 2.7. ליקוי מלא שיראה בדרום אמריקה במלוא הדרו, אבל לצערנו – לא יראה מישראל כלל, כי אצלנו הוא יתרחש בלילה....


הליקוי השני יהיה ליקוי ירח ב 16.7. ליקוי חלקי, אמנם, אבל כזה שיראה יפה מאוד למשקיף מישראל (אבל כמובן שאכתוב על כך לקראת המועד ביתר הרחבה).עונת הליקויים והשפעתה האסטרולוגית

לכל אחד מן הליקויים (חמה וירח) יש את הטבע שלו. אולם עונת הליקויים כולה, הנמשכת כשבועיים, והפעם בין ה 2.7 ל 16.7, היא זמן מאוד מיוחד וגם לא פשוט, בו הרבה התמודדויות צצות, וגם הרבה שערים נפתחים.

בתקופה זו תחומים שבדרך כלל לא מתערבבים, תחומי השמש, והירח, מתערבבים זה עם זה. השמש באסטרולוגיה מייצגת את המודע, הלוגי, הגברי והיזום, והירח – את תת המודע, האינטואיטיבי הנשי, הילדותי, הרך והזורם...


בעונת הליקויים השניים נמהלים זה בזה – הדמיון עם המציאות, היזום עם הזרימה הטבעית, הצד הענייני של הדברים והצד הסיפורי של הדברים... מין תקופת דמדומים שכזו שעם הידע הנכון יכולה לאפשר הרבה, אבל עם חוסר ידע עלולה גם לבלבל...


בצד המאתגר של תקופה זו יש לשים לב שדברים מתת המודע (המקושר לירח) מציפים את המודעות (השמש). דברים מן העבר (הירח) רוצים להתערבב עם העתיד (שמש), ומכאובים מן הילדות או גישות ילדותיות (ירח) רוצות להשתלט על חלק הבוגר שבנו (השמש).


בצד החיובי – זה בדיו הזמן לעשות את פריצות הדרך הנדרשות על מנת לנקות את העבר, או את הילדותי, ולהתקדם בעוז לעבר העתיד.


השנה במיוחד עונת הליקויים מבשרת על זמן של קיצוניות ושל ניקיון – כאשר הרבה "תיבות פנדורה" נפתחות, ודברים משתחררים על מנת שיתנקו מאיתנו ומן העולם, בתהליך ניקיון שמרגיש בהתחלה בהחלט לא פשוט עד שהדברים משתחררים.


עונת הליקויים השנה נעשית כאשר מארס (כוכב המלחמה) קרוב מאוד לליקוי החמה – דבר המעורר רגשות של כעס ומלחמתיות, ובדיוק מול הליקוי ניצבים סאטורן ומארס שנמצאים עתה בישורת שמיימית נדירה – מה שאומר שזה זמן של שינויים מאוד מאוד גדולים שקשורים גם ביצירת הסכמים וחוזים חדשים. גבולות נבחנים, פנימיים וחיצוניים.


מבחינה מדינית זה בודאי יכול להיות לא פשוט – בהחלט זמן מלחמתי ובעיקר באזור הגבולות עד אמצע יולי. מבחינה אישית – נראה שהגבולות שלנו נבחנים ואנו צריכים לשנות את ההסכמים שלנו ולשים לב-לב מתי מצבים מגיעים אל גבול היכולת שלנו, כי שם עלולים להיות פיצוצים וקשיים.


בתקופה זו מומלץ להמתין עם דברים. מומלץ להביא בחשבון שהילד הקטן שבתוכנו נמצא במאבק ובבלבול-תפקידים עם החלק הבוגר. שהעבר והעתיד עשויים להתערבב, ולא בטוח אם מה שאנו רוצים מגיע מן העבר שלנו, או מן העתיד שלנו. ולכן אולי מוטב לחכות עם הבחירות החשובות והצעדים הגדולים.


מוטב גם לזכור ולהסתכל על הקשיים והלחצים מן הצד, ולהבין שכשמשהו קשה או לא נעים זה סימן שתהליך ניקיון קורה עכשיו, ושהדברים יוצאים מתת המודע אל המודעות, בדרך להשתחרר. הרגע בו הדברים עלו למודעות יכולים להיות כמובן מאוד לא נוחים – אבל חשוב לא להתקע שם, אלא לאפשר את תהליך ההצפה למודעות ואת השחרור המרפא.


בכלל – מדובר בתקופה מאתגרת ולא פשוטה, שמומלץ בה להשתמש הרבה מאוד במודעות שלנו ובבחינה מודעת של הדברים. מומלץ לשים לב לא להכנס לדפוסי עבר מגבילים, אלא לפרוץ דרכים חדשות וטובות יותר להתנהל עם דברים וליצור לעצמינו דפוסים חדשים.

© 2000 - 2020 קרני צור

כל הציורים באתר מן הקלפים האסטרולוגיים של קרני צור. ציורים: מאיה טובי-רווה