top of page

ליקוי ירח ב 5.6 ופתיחת עונת הליקויים

עודכן: 10 בדצמ׳ 2020


פעמיים בשנה יש את מה שנקרא "עונת הליקויים". בזמנים אלה – שקורים בערך בהפרש של חצי שנה זה מזה, כדור הארץ, השמש והירח נמצאים בישורת, כמו בשולחן ביליארד, ואז הם לוקים אחד את השני. ליקוי ירח קורה בליל ירח מלא – כאשר כדור הארץ מתייצב בין השמש לירח וצילו של כדור הארץ מכסה את הירח, ואילו ליקוי חמה מתרחש בראש חודש ירחי, כאשר אנו רואים את הירח חולף על פני השמש ומסתיר אותה. לפעמים בעונת הליקויים ישנם ליקויים נוסף של כוכבי לכת שמגיעים אל אותו שולחן הביליארד אולם אלו נדירים הרבה יותר. ולעתים רחוקות במקום רק שני ליקויים בעונת הליקויים- מתרחשים שלושה. בדיוק כפי שקורה עכשיו.


את עונת הליקויים יתחיל ליקוי ירח ב 5.6, לאחר מכן יהיה ליקוי חמה ב 21.6 (שיוצא בדיוק ב"יום השמש המשמעותי, היום הארוך בשנה) ואת העונה יסיים ליקוי ירח נוסף ב 5.7.

היכן, מתי וכיצד אפשר יהיה לצפות בליקוי הירח של יום שישי?

ליקוי הירח שיקרה מחר הוא ליקוי חלקי ביותר. בשפה המקצועית הוא נקרא Penumbral Eclipse וזה אומר שהפעם לא נראה את צל כדור הארץ עובר על הירח ומסתיר אותו ממש, כפי אנו רגילים", אלא שרק צל-צילו של כדור הארץ, כלומר ההילה של כדור הארץ, תעבור על חלק מפני הירח. מדובר על פרק זמן בן 4 שעות שבו לאט לאט הירח ילך ויתעמעם. מעין ירח אדום" אבל לא ליקוי של ממש. הליקוי יראה יפה מאוד מישראל. הליקוי יחל בסביבות 20:30 וימשך כ 4 שעות, אט אט הירח יתעמם כאשר שיאו של הליקוי ב 22:30.

עונת הליקויים והשפעתה האסטרולוגית

לכל אחד מן הליקויים (חמה וירח) יש את הטבע שלו. אולם עונת הליקויים כולה היא זמן מאוד מיוחד וגם לא פשוט, בו הרבה התמודדויות צצות, וגם הרבה שערים נפתחים.

בתקופה זו תחומים שבדרך כלל לא מתערבבים, תחומי השמש, והירח, מתערבבים זה עם זה. השמש באסטרולוגיה מייצגת את המודע, הלוגי, הגברי והיזום, והירח – את תת המודע, האינטואיטיבי הנשי, הילדותי, הרך והזורם...


בעונת הליקויים השניים נמהלים זה בזה – הדמיון עם המציאות, היזום עם הזרימה הטבעית, הצד הענייני של הדברים והצד הסיפורי של הדברים... מין תקופת דמדומים שכזו שעם הידע הנכון יכולה לאפשר הרבה, אבל עם חוסר ידע עלולה גם לבלבל...


בצד המאתגר של תקופה זו יש לשים לב שדברים מתת המודע (המקושר לירח) מציפים את המודעות (השמש). דברים מן העבר (הירח) רוצים להתערבב עם העתיד (שמש), ומכאובים מן הילדות או גישות ילדותיות (ירח) רוצות להשתלט על חלק הבוגר שבנו (השמש).


בצד החיובי – זה בדיוק הזמן לעשות את פריצות הדרך הנדרשות על מנת לנקות את העבר, או את הילדותי, ולהתקדם בעוז לעבר העתיד.


השנה במיוחד עונת הליקויים מבשרת על זמן של קיצוניות ושל ניקיון – כאשר הרבה "תיבות פנדורה" נפתחות, ודברים משתחררים על מנת שיתנקו מאיתנו ומן העולם, בתהליך ניקיון שמרגיש בהתחלה בהחלט לא פשוט עד שהדברים משתחררים.


בתקופה זו מומלץ להמתין עם דברים. מומלץ להביא בחשבון שהילד הקטן שבתוכנו נמצא במאבק ובבלבול-תפקידים עם החלק הבוגר. שהעבר והעתיד עשויים להתערבב, ולא בטוח אם מה שאנו רוצים מגיע מן העבר שלנו, או מן העתיד שלנו. ולכן אולי מוטב לחכות עם הבחירות החשובות והצעדים הגדולים.


מוטב גם לזכור ולהסתכל על הקשיים והלחצים מן הצד, ולהבין שכשמשהו קשה או לא נעים זה סימן שתהליך ניקיון קורה עכשיו, ושהדברים יוצאים מתת המודע אל המודעות, בדרך להשתחרר. הרגע בו הדברים עלו למודעות יכולים להיות כמובן מאוד לא נוחים – אבל חשוב לא להתקע שם, אלא לאפשר את תהליך ההצפה למודעות ואת השחרור המרפא.


בכלל – מדובר בתקופה מאתגרת ולא פשוטה, שמומלץ בה להשתמש הרבה מאוד במודעות שלנו ובבחינה מודעת של הדברים. מומלץ לשים לב לא להכנס לדפוסי עבר מגבילים, אלא לפרוץ דרכים חדשות וטובות יותר להתנהל עם דברים וליצור לעצמינו דפוסים חדשים.

Comentarios


THE HOLISTIC ASTROLOGY CENTER (2)_edited

קרני צור - האסטרולוגיה החדשה

להתחבר מחדש לכוכבים

bottom of page